فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بازداشت و ضرب و شتم معترضین عرب اهوازی

رادیو امید | 16:16 - 30.03.2018

 

به گزارش رادیو امید ، امروز ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ اعتراضات مردمى به اهانتهاى نژاد پرستانه صدا وسيما و ظلم و ستم عليه مردم اين خطه توسط نظام حاكم براى روز چهارم همچنان ادامه دارد.اين اعتراضات در مناطق و شهرهاى مختلف بطور مسالمت آميز برپا شد.در اين اعتراضات دستگاه حاكم بجاى جوابگويى به خواسته هاى مردم، نيروهاى امنيتى نظام با هجوم به تظاهرات مسالمت آميز شهروندان عرب وبا استفاده از گاز اشك آور و اسلحه گرم با خشونت برخورد كردند وگزارشها از اهواز حاكى از آنست كه شمارى از هموطنان مجروح شدند.


در تظاهرات امروز خبرها حاكى از خفتگی برخی از معترضین از جمله کودکان و زنان در کوت عبدالله مى باشد و ده ها تن نيز بازداشت شدند. ديروز نيز در مركز شهر اهواز تظاهرات مسالمت آميز برگزار شد كه بعد از دخالت نيروى انتظامى به خشونت كشيده شد.

اين اعتراضات از روز دوشنبه در شهر معشور(ماهشهر) آغاز و سپس در اهواز و مناطق ديگر گسترش پيدا كرد. تعداد بازداشت شدگان تا كنون به ۴۰ نَفَر رسيد و هويت بعضى از بازداشت شدگان بشرح زير است:

خالد مهاوى از كوى اخر اسفالت ، محمود بيت سياح از كوى اخر اسفالت،سعد نواصرى از كوت عبدالله ،محمد جليل كنون از كوت عبدالله و اسد نواصرى از كوت عبدالله كه در اثر هجوم نيروهاى انتظامى امروز مجروح شد.

کلید واژه ها