فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بازداشت معترضان در رابطه با پرونده تجاوز به دختران ایرانشهری

رادیو امید | 14:50 - 23.07.2018

 

رادیو امید: مولوی ناصر ریگی بهادرزهی روحانی اهل سنت و فعال مدنی،توسط ماموران سپاه در جریان حمایت از پرونده دختران ایرانشهر بازداشت شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، هفته گذشته یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، مولوی ناصر ریگی بهادرزهی توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت شد.

یک منبع مطلع در این رابطه گفت: “مولوی ناصر برای حمایت از مولوی طیب و دختران ایرانشهر در گروه ها فعال بود و امضا جمع آوری می کرد”.

وی افزود: “پس از آتش سوزی داروخانه پاستور در فضای مجازی متنی جعلی به نام وی پخش کردند که خود را عضو سهاب معرفی می کرد و آتش زدن داروخانه پاستور را به عهده گرفته بود، که توسط مولوی ناصر ریگی تکذیبیه پخش شد و خواستار بازداشت افرادی شد که به نام وی مطلب دروغ پخش کرده اند”.

این منبع در ادامه گفت: “یک هفته بعد از پخش این متن و جوابیه اش مولوی ناصر توسط ماموران سپاه بازداشت شده و به زاهدان منتقل شد” و تا این لحظه هیچ خبری از مولوی ناصر ریگی نیست.

یکی از بازداشت شدگان اخیر که در ویدیو اعترافات اطلاعات سپاه از فعالان مجازی تصویر تارش منتشر شده “مرتضی .س ۱۸ ساله و اغتشاشگر” معرفی شده است که احتمال تقارن وجود دارد.

در پی اعلام خبر تجاوز به ۴۱ دختر در ایرانشهر توسط مولوی طیب امام جمعه اهل سنت این شهر تجمعاتی در سطح شهر شکل گرفت. پس از آن ماموران دست به بازداشت تعدادی از شرکت کنندگان در تجمع و افراد پیگیر پرونده زدند.

کلید واژه ها