فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

بازجویی مادر امید اقدمی از سوی ماموران وزارت اطلاعات تبریز

رادیو امید | 09:48 - 22.01.2018

امید اقدمی که در مهر ماه ۱۳۹۶ و پس از تلاش ماموران وزارت اطلاعات با حمله به خانه‌اش از ایران خارج شد، به کمپین حقوق بشر در ایران گفت از زمان شروع اعتراضات سراسری در ایران، این دومین بار است که ماموران وزارت اطلاعات مادرش را احضار و بازجویی کرده‌اند. مادر امید اقدمی اکرم امامقلی‌زاده، چهل و پنج ساله و حسابدار، در شهر تبریز در شمال غرب ایران زندگی می‌کند.

امید اقدمی به کمپین گفت پس از فرار او از کشور و ناکامی ماموران وزارت اطلاعات در بازداشت این فعال حقوق کودکان، ماموران مادرش را مقصر می‌دانند

بنا بر اطلاعات کمپین، ماموران وزارت اطلاعات روز یازدهم مهر ماه ۱۳۹۶، در غیاب این شاعر تبریزی، به خانه‌اش حمله کرده و با توهین به اعضای خانواده، وسایل شخصی مانند لپتاپ، کتاب‌ها و دست نوشته‌های او را با خود بردند. امید اقدمی دو روز پس از این ماجرا در سیزدهم مهر ماه موفق شد به صورت غیرقانونی از ایران خارج شود.

امید اقدم ۲۶ ساله و دانش‌آموخته مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت معلم تبریز است. او پیش از ترک ایران، در انجمن دوستداران حقوق کودک تبریز فعالیت داشت و علاوه بر آن اشعاری با زمینه انتقادی و سیاسی نیز سروده‌است،  «مثل یک بمب»، «من فکر می‌کنم» و «من عاشق»  از شعرهایی است که  از این فعال  در وبلاگ‌ها و فضاهای مجازی منتشر شده است.

امید اقدمی به کمپین گفت از آغاز اعتراضات سراسری در ایران فشار بر روی اعضای خانواده‌ی معترضین در دستور کار نهادهای امنیتی قرار گرفته است.

کلید واژه ها