فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

ایالات متحده آمریکا انتقاد پارلمان کانادا از حکومت ایران به خاطر حمایت از تروریسم را تحسین کرد.

رادیو امید | 12:43 - 16.06.2018

ایالات متحده انتقاد پارلمان کانادا از حکومت ایران به خاطر حمایت از تروریسم را تحسین کرد. وزیر امور خارجه مایک پمپئو در توییتی از این اقدام استقبال کرد و از دیگر کشورها خواست تا رهبران ایران را مسوول نگاه دارند.

 

قانونگذاران کانادایی در ۱۲ ژوئن قطعنامه ای را تصویب کردند که “رژیم کنونی در ایران را به خاطر حمایت ادامه دارش از تروریسم در سراسر دنیا، از جمله تحریک حملات خشونت بار در مرز غزه، قویا محکوم کرد”. آنها همچنین از دولت اوتاوا خواستند تا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده و هر اقدامی برای برقراری عادی سازی روابط با ایران را ترک کند.

دولت نخست وزیر ترودو برای برقراری مجدد روابط دیپلماتیک با ایران که در سال ۲۰۱۲ قطع شده بود، در حال گفتگو بوده است. اما گفتگوها در حالی که کانادا خواستار اجازه دولت ایران به شهروند دو تابعیتی ایرانی-کانادایی، مریم ممبینی، برای خروج از ایران بود، متوقف شد. همسر مریم، کاووس سیدامامی، تحت شرایطی مشکوک در زندان اوین در ایران درگذشت.

 ترامپ در ماه مه آمریکا را از برجام خارج کرد و از سرگیری تحریمهای اقتصادی را اعلام کرد. او گفت که رژیم ایران تحریک کننده اصلی بی ثباتی در خاورمیانه و حمایت کننده از تروریسم است. کانادا از کشورهای دخیل در برجام نبود.

کلید واژه ها