فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

انتقاد نماینده مجلس ایران از عدم دعوت از شخصیت مهم اهل تسنن به مراسم تحلیف روحانی

رادیو امید | 09:20 - 06.08.2017

محمود صادقی نماینده مجلس ایران از عدم دعوت از مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان به مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهور این کشور انتقاد کرد.

محمود صادقی، نماینده مجلس ایران از عدم دعوت از مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان به مراسم تحلیف حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور که امروز برگزار شد، انتقاد کرد.

محمود صادقی در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد: “اگر عدم استفاده از اهل سنت در کابینه را با محدودیت‌ها توجیه می‌کنند، دعوت نکردن از مولوی ‌عبدالحمید در مراسم تحلیف را چگونه توجیه می‌کنند؟”.

در این رابطه، مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان نیز از اینکه به مراسم تحلیف رئیس جمهور دعوت نشده است، انتقاد کرده و گفت: مجلس شورای اسلامی، آقای لاریجانی و هیات رئیسه مجلس برای حضور در مراسم تحلیف از ما دعوتی به عمل نیاوردند.

وی افزود: “آقای شریعتمداری و دیگر دولتمردان اصرار داشتند که در مراسم تحلیف حضور داشته باشیم حتی گفتند کارت هم صادر می کنند.میزبان تحلیف مجلس بود و ظاهرا تمایلی برای دعوت نداشتند، لذا ما هم دیدیم ظاهرا جا تنگ است ترجیح دادیم حضور نداشته باشیم”.

کلید واژه ها