فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

انتقاد نماینده آمریکا در سازمان ملل از ایران

رادیو امید | 10:36 - 19.10.2017

نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد طی سخنرانی در نشست شورای امنیت درباره اوضاع فلسطین و خاورمیانه، ایران را عامل بی ثباتی و تروریسم در منطقه دانست و گفت: ایران با تمام تهدیدات منطقه ای در خاورمیانه مرتبط است.

هیلی در ادامه سخنان خود درباره ایران افزود: که ایران به بخش های مختلف خاورمیانه از جمله سوریه، یمن و لبنان سلاح های نامتعارف صادر می کند و این موضوع ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت به حساب می آید.

او همچنین تصریح کرد: مورد سوال قرار ندادن این نوع رفتارهای تهاجمی، بی ثبات کننده و غیرقانونی ایران احمقانه خواهد بود.

وی با بیان اینکه کشورهای آمریکا، فرانسه، اوکراین و استرالیا کشتی های ایرانی حامل سلاح از جمله راکت اندازها، مسلسل ها و موشک های ضد تانک برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن را متوقف کرده‌اند، اظهار داشت: ایران با ارسال تسلیحات به شورشیان یمنی تحریم های سازمان ملل را نقض کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در پایان ضمن انتقاد از آزمایش موشک‌های بالستیک توسط ایران گفت: “اگر آزمایش موشک‌های بالستیک برخلاف قوانین بین المللی است پس چرا همین قوانین در مورد ایران اعمال نمی شود و نادیده گرفته می شود”.

این درحالی است که واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در شورای امنیت با انتقاد تلویحی از سخنان هیلی گفت: نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد در جلسه امروز که درباره فلسطین است، یک بار هم درباره مساله این کشور حرف نزد که این موضوع ما را مایوس کرد.

وی همچنین حمایت کشورش از هر تلاش منطقه ای برای حل مشکل میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها را اعلام کرد.

کلید واژه ها