فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

افشای پایگاههای تحت کنترل ایران در سوریه از طرف اسرائیل

رادیو امید | 10:56 - 18.04.2018

با افزایش تنش‌ها پس از حمله‌ی منسوب به اسرائیل به پایگاه هوایی ایرانی در سوریه، اسرائیل نقشه‌ای را منتشر کرده که پنج پایگاه تحت کنترل ایران در سوریه را نشان می‌دهد.

 

در تلاش آشکار به پیشگیری، نیروی دفاعی اسرائیل روز سه‌شنبه نقشه‌ای در اختیار رسانه‌های اسرائیل قرار داده و از پنج پایگاه تحت کنترل ایران در سوریه که ظاهرا قرار است در صورت هرگونه‌ حمله‌ای از سوی ایران، هدف‌های احتمالی پاسخ اسرائیل باشند.

لازم به یادآوری است که، در پی حمله‌ی ۹ آوریل به پایگاه تی۴، نزدیک پالمیرا در مرکز سوریه، که طی آن دست کم هفت عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و از جمله مهدی دهقان رئیس برنامه‌ی پهباد در آن کشته شدند، شدت خشونت اظهارات مقامات ایرانی افزایش روزافزون داشته است.

ایران، سوریه، روسیه و برخی از مقامات ایالات متحده همه به طور مشخص گفته‌اند که مسؤولیت حمله‌ی مزبور با اسرائیل بوده است. مقامات اسرائیل از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده‌اند، اگرچه نیویورک تایمز از یک مقام نظامی اسرائیلی نقل کرده است که دست اسرائیل در این حمله در کار بوده است.

روز دوشنبه، یک سخنگوی وزارت خارجه‌ی ایران گفت اقدام تلافی‌جویانه‌ی این کشور علیه اسرائیل «دیر یا زود» صورت خواهد گرفت و اورشلیم «از بدکاری خود پشیمان خواهد شد».

منبع: اسرائیل تایمز

کلید واژه ها