فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اعتصاب غذا، بخاطر اعتراض به حکم اعدام

رادیو امید | 13:05 - 29.01.2018

افشین و رامین حسین پناهی دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج که نسبت برادری با یکدیگر دارند در اعتراض به صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج با نگارش نامه‌ای به مسئولان زندان، اعلام اعتصاب غذا کردند.

جلسه دادگاه رامین حسین پناهی در ۲۶ دی‌ماه سال جاری تشکیل شد، وی در شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج، در تاریخ ۵ بهمن‌ماه با ابلاغ حکمی از سوی دادگاه انقلاب  به اعدام  محکوم شد.

امجد حسین پناهی برادر رامین جسین پناهی در این رابطه به یکی از رسانه ها گفته بود: “یکی از کلیەهای رامین بشدت عفونت کردە و در اثر ضربەای کە در اطلاعات سپاە بسرش وارد شدە، دچار فراموشی شدە. هم اکنون از نظر جسمی در وضعیت مناسبی نیست”.

آقای رامین حسین پناهی در گفتگوی کوتاهی با یکی از رسانه ها، ضمن تایید مسئله اعمال شکنجه گفت، معتقد است “نه روند دادگانه عادلانه بود نه حکمی که صادر شده بر پایه واقعیات است.”

به گفته عضو خانواده حسین پناهی، رامین حسین پناهی در زمان بازجویی مورد بدرفتاری و شکنجه قرار گرفته است، این در حالی است که این زندانی بصورت زخمی بازداشت شده بود و نیازمند رسیدگی پزشکی در تمام دوران بازداشت بوده است.

امجد حسین پناهی ارتباط بین عفونت کلیوی و جراحات ناشی از زخمی شدن در زمان بازداشت را رد کرد و تاکید کرد فراموشی و عفونت کلیوی به دلیل بدررفتاری های صورت گرفته در زمان بازداشت بروز کرده است.

لازم به ذکر است که: در ۹ تیرماه ، سازمان عفو بین الملل که مقر آن در لندن است با انتشار بیانیه ای، بازداشت رامین حسین پناهی و چهار عضو خانواده اش را به مثابه ” ناپدید شدن اجباری” خواند و خواستار آشکارا شدن سرنوشت و محل نگهداری آنان و همچنین شفاف سازی در رابطه با وضعیت رامین حسین پناهی شده بود.

کلید واژه ها