فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اسرائیل نسبت به حملهٔ موشکی قریب‌الوقوع ایران به شمال اسرائیل هشدار داد

رادیو امید | 11:24 - 07.05.2018

روز یکشنبه مقامات دفاعی هشدار دادند که ایران در پی انتقام از حمله‌های هوایی مرگبار اخیر به سوریه است، که به کشور یهود نسبت داده شده، و قصد دارد در آینده‌ی نزدیک توسط دست‌نشانده‌های خود به هدف‌های نظامی در شمال اسرائیل حمله‌ی موشکی بکند.

پس از آن که پایگاه نظامی تی۴ در سوریه در حمله‌ی هوایی ۹ آوریل مورد اصابت قرار گرفت، و دست کم هفت عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شدند، تهران سوگند انتقام یاد کرد. اگرچه اورشلیم از اظهار نظر امتناع کرد، این حمله به طور وسیعی به اسرائیل نسبت داده شد. اواخر ماه گذشته، حمله‌ی دومی که باز هم به اسرائیل نسبت داده شد، علیه پایگاه تحت کنترل ایرانی‌ها در شمال سوریه صورت گرفت که گفته می‌شود طی آن بیش از بیست تن از سربازان ایران کشته شدند.

لازم به یادآوری است که، روز یکشنبه، تمامی کانال‌های اخبار شب اسرائیل گزارش دادند که سرویس‌های نظامی و اطلاعاتی اسرائیلی تلاش‌های مقدماتی ایران در سوریه برای اقدام به انتقام را شناسایی کرده‌اند که قرار است توسط سپاه پاسداران و شبه‌نظامی‌های محلی شیعی به موشک‌های هدایت‌دقیق، به احتمال زیاد، هدف‌های نظامی اسرائیلی در شمال کشور، حمله کنند. اخبار کانال ۱۰ گفت «اسرائیل اخیرا به طور موثق اقدامات مقدماتی ایران برای آتش گشودن به شمال را شناسایی کرده است». در این گزارش گفته شد «ما در آغاز جنگ با ایران نیستیم… اما ایران به شدت مصمم به انجام یک حمله است» تا از حمله‌به پایگاه تی‌۴ و کشته‌شدن کارکنان نظامی خود انتقام بگیرد.

کلید واژه ها