فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اسامی برخی دستگیر شدگان معلوم شده در اعتراضات ملت اهواز

رادیو امید | 11:09 - 02.04.2018

روز چهارم اعتراضات اهواز (شنبه11 فروردین) از خیابان فرحانی واقع در کوی علوی در غرب شهر اهواز آغاز شد و تظاهرکنندگان همچون سایر مناطق استان شعارهای هویت طلبانه علیه سیاست هایی که آنها را “عرب ستیزانه” می دانند سر دادند بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر اهواز، تظاهرکنندگان شعارهایی برای “آزادی زندانیان سیاسی و پایان دادن به نژادپرستی علیه عربها و متوقف کردن تغییر بافت جمعیتی منطقه به نفع مهاجران” سر دادند.

کلیپ ها و تصاویر پخش شده در شبكه هاي اجتماعی و کانال های تلگرامی متعلق به فعالان اهوازی نشان می دهد که تظاهر کنندگان پلاکاردهایی را به زبان انگلیسی و فارسی و عربی در دست داشتند و از جامعه بین المللی خواستار حمایت در برابر سرکوب شدند.در یکی از پلاکاردها معترضان اهوازی خواستار مداخله سازمان ملل متحد برای پایان دادن به سرکوب عرب اهوازی توسط دولت جمهوری اسلامی ایران شدند.

آنها همچنین خواستار توقف به حاشیه راندن عرب ها و نیز مبارزه با فقر و بیکاری و توسعه منطقه با استفاده از درآمد نفت و گاز منطقه و مبارزه با آلودگی محیط زیست شدند.

تظاهرات تا ساعتهای اولیه یکشنبه همچنان ادامه داشت و بنا به گزارهای رسیده خیابان فرحانی اهواز توسط نیروهای امنیتی، پلیس و نیروهای ضد شورش بسته شده بود. خبرهایی مبنی بر قطعی اینترنت در شامگاه شنبه در برخی از مناطق حومه‌ی اهواز را گزارش شده است.

از زمان آغاز اعتراضات تعداد پرشماری از شهروندان بازداشت شده‌اند که هویت برخی از آنان “عدنان خسرجى، منصور تمیمى، خالد مهاوى، محمود بیت سیاح، سعد نواصرى، محمد حزبیان، محمد جلیل کنون، اسد نواصرى، خدیجه نیسى، عایشه نیسى، وسام سوارى، سلمان عبیات، سام سوارى، منصور تمیمى، محمود مهاوی” احراز شده است.

کلید واژه ها