فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

ادعای وزیر بهداشت رژیم: تا کنون اجازه نداده‌ایم که نوسانات بازار ارز بر حوزه سلامت و محصولات آن، اثرگذار باشد

رادیو امید | 13:41 - 10.04.2018

دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان در حال ساخت خیریه الغدیر بومهن، در خصوص تاثیر نوسانات ارز بر قیمت تجهیزات پزشکی، گفت: با تصمیم شب گذشته رییس جمهور و مسئولان اقتصادی دولت، باید ببینیم که هر کدام از دستگاه‌های اجرایی چه تکلیفی دارند و ما پیش بینی‌هایی داشتیم و تا قبل از جلسه شب گذشته، بلاتکلیف بودیم که خوشبختانه با تصمیم شب گذشته وظایف دستگاه‌ها مشخص شد.

هاشمی تصریح کرد: اجازه نداده‌ایم که نوسانات بازار ارز بر روی حوزه سلامت و محصولات آن اثرگذار باشد اما این اقدام هم خیلی منطقی نیست؛ چون وارد کننده باید با قیمت روز، دلار، خرید کند و فشار هم تا اندازه‌ای قابل تحمل است و تصمیمات ما باید علمی و منطقی باشد، اما امیدواریم که با توجه به اراده دولت که شب گذشته اعلام شد، مشکلی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی پیش نیاید.

ادعاهای مسئولان رژیم در حالی است که، نزدیک به 70% مردم در ایران زیر خط فقر زندگی می کنند. بیماران با کمبود و گرانی داروها مواجهند. ولی رژیم از دخالت در سیاست منطقه و کشورهای دیگر دست بردار نبوده و هزینه این قانون شکنی ها با اعمال تحریمها را مردم مجبور به پرداخت هستند، اما مسئولان در رژیم در بیمارستانهای کشورهای پیشرفته معالجه شده و فرزندانشان با پول مردم ایران در این کشورها زندگی می کنند.

کلید واژه ها