فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

ادای احترام ریس جمهور ترکیه و دیگر مقامات نسبت به آتاترک

رادیو امید | 11:38 - 30.08.2017

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به همراه مقامات لشکری و کشوری به مناسبت نود و پنجمین سالگرد پیروزی 30 آگوست از آرامگاه آتاترک در آنکارا بازدید و نسبت به وی ادای احترام کردند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به همراه مقامات لشکری و کشوری صبح امروز به مناسبت نود و پنجمین سالگرد پیروزی 30 آگوست و روز ارتش در محل آرامگاه آتا ترک در آنکارا حضور یافته و مورد استقبال بنعلی یلدریم نخست وزیر و ارتشبد خلوصی آکار رئیس ستاد کل ارتش قرار گرفتند.

اردوغان به همراه اسماعیل قهرمان رئیس مجلس، بنعلی یلدریم، ارتشبد خلوصی آکار، کمال قلیچداراوغلو رهبر حزب جمهوری خلق٬ دولت باغچه لی رئیس حزب حرکت ملی، روسای نهادهای عالی قضایی، هیئت وزرا ، فرماندهان و سایر مقامات دولتی با عبور از مسیر «اسلان یولو» بر سر مزار آتاترک حضور یافتند.

رئیس جمهور ترکیه طی مراسمی پس از گذاشتن تاج گل مزین به هلال ماه و ستاره (نماد پرچم ترکیه) بر سر مزار آتاترک و ادای احترام طی سخنانی اظهار داشت:

«آتاترک عزیز، نود و پنجمین سالگرد پیروزی بزرگ را بار دیگر با افتخار گرامی می داریم. این پیروزی تاریخی پیام آور موفقیت در جنگ استقلال بود.

-این جنگ یکی از مهم ترین حلقه های زنجیر مبارزه ای است که از جنگ ملازگرد آغاز شده و تا به امروز نیز ادامه دارد.

-با توانی که از پیروزی 30 آگوست کسب کردیم، هدف خود را ارتقا یافتن از سطح تمدن های معاصر تعیین کردیم. ترکیه در راستای اهدافی که برای خود معین کرده است، گام برداشته و به راه خود ادامه می دهد.

-اسطوره مردم 15 جولای، خود نمایانگر عزم برای خنثی کردن تمامی حملاتی است که علیه استقلال اقتصادی و سیاسی کشورمان صورت می گیرد. به قیمت جان خود به دفاع از این وطن که امانت شما، شهدای عزیز و جانبازان قهرمان است ادامه خواهیم داد.

کلید واژه ها