فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اخراج اجباری پناهجویان با پرواز اختصاصی به افغانستان

رادیو امید | 10:49 - 10.10.2017

به گزارش خبرگزاری رادیو سوئد،  امروز یک گروه از افغان‌هایی که به درخواست پناهجویی خود جواب منفی دریافت کرده‌اند با پرواز اختصاصی از سوئد به افغانستان اخراج می‌شوند.

پُلیس مرزی سوئد در این زمینه ابراز نظر نمی‌کند ولی فعالین حقوق پناهجویی از تهیه مدارک سفر برای چندین پناهجو مطلع شده‌اند. این خبر را مشاور مطبوعاتی وزارت مهاجرین و دعودت کنندگان افغانستان، حفیظ احمد میاخیل، تائید می‌کند.
– فردا به تعداد ۱۷ تن از سوید به میدان هوای کابل می‌رسند.

این سومین اخراج اجباری گروهی است که در سال جاری از سوئد به افغانستان صورت می‌گیرد. اخراج امروز بعد از گذشت چند روز از انتقاد سازمان عفو بین‌الملل نسبت به اخراج‌های اجباری از کشورهای اتحادیه اروپا انجام می‌یابد. این سازمان در یک پیام رسمی بیان می‌دارد که افراد اخراج شده به افغانستان با خطرهای شکنجه، ربوده‌شدن و یا مرگ روبه‌رو هستند.

برای انتقاد از اخراج گروهی امروز سازمان امنیستی تظاهراتی را در برابر بازداشتگاه یوتبوری به راه می‌اندارد. ریبیکا هرمنسون اظهار می‌دارد:
– تظاهرات صلح‌آمیزی داریم که در آن جوانان، سالمندان و نمایندگان کلیسا و سازمان‌های متفاوت شرکت خواهند کرد.

گفتنی است سازمانهای حقوق بشری به شدت از سیاست های کشورهای اروپایی در مورد اخراج پناهجویان به افغانستان ابراز نگرانی کردند اما در آلمان و سوئدو یونان این اخراجها ادامه دارد.

کلید واژه ها