فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اختصاص 9 گذرگاه هوایی به قطر از سوی کشورهای تحریم کننده

رادیو امید | 09:51 - 31.07.2017

کشورهای تحریم کننده قطر شامل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین 9 گذرگاه هوایی اضطراری برای خطوط هوایی قطر ایجاد کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستانی سعودی «SPA»، سازمان هوانوردی این کشور با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: 4 کشور تحریم کننده قطر شامل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین که از 5 ژوئن به این سو، روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع و حریم هوایی را بر روی این کشور بسته اند، مجوز استفاده از 9 گذرگاه هوایی در حالت های اضطراری را به این کشور صادر کردند.

بر این اساس، هواپیماهای قطری از روز سه شنبه یکم اوت، می توانند از 9 کریدور که یکی از آن ها به طور بین المللی در منطقه مدیترانه و در اختیار مصر قرار دارد و از 8 گذرگاه دیگر واقع در منطقه خلیج در حالت‌های اضطراری استفاده کنند.

این سازمان با اعلام این که برنامه مذکور تحت نظر سازمان هوانوردی بین المللی و با هماهنگی کشورهای همسایه اتخاذ شده است، این اقدام را نشانگر پایبندی این کشورها به امنیت حمل و نقل هوایی دانست.

گفتنی است که بحران پیش آمده میان قطر و بعضی کشورهای عربی از پنجم ژوئن با قطع کامل روابط دیپلماتیک عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین با این کشور آغاز شد. این 4 کشور همچنین با تحریم قطر یک درخواست 13 ماده ای از جمله بستن شبکه تلویزیونی الجزیره را برای بازگشت به حالت عادی اعلام کردند. دوحه این اقدام و خواسته آنان را نقض قوانین بین المللی دانسته و غیرقابل قبول خواند.

کلید واژه ها