فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

احتمال تشدید تحریم ها علیه ایران

رادیو امید | 13:33 - 26.01.2018

رئيس مجلس نمايندگان آمريكا اعلام كرد به علت برنامه موشكى و سياست خارجى تهران و رويكردهايش در منطقه، آمريكا در حال رايزنى با اتحاديه اروپا براى تشديد تحريم‌ها عليه رژیم ايران است.

به نقل از خبرگزارى رويترز، پل رايان شامگاه پنجشنبه 25 ژانويه در كنفرانسی خبرى در ابوظبى پایتخت امارات متحده عربی اظهار كرد كه رژیم ايران سعى دارد نفوذ خود در منطقه را به ضرر هم پيمانان اصلى آمريكا مانند سعودى و امارات گسترش دهد كه اين بايد با تشديد تحريم‌ها مهار شود.

رايان با اشاره به ضرب الاجل 120 روزه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا براى بازنگرى در توافق هسته‌اى با ايران، از كشورهاى اروپايي خواست تا با آمريكا هم صدا باشند. او در این باره گفت: «ببينيد آن‌ها چگونه با آزمايش‌هاى موشكى‌شان قوانين بين المللى را نقض مى‌كنند، چه نقشى در منطقه بازى و در سوريه و يمن چه كار مى‌كنند».

كشورهاى بريتانيا، فرانسه وآلمان با جدى گرفتن تهديدهاى دونالد ترامپ مبنى بر لغو يك طرفه توافق هسته‌ای با ايران و نيز ضرب الاجل وى براى بازنگرى در مفاد اين توافق، در تكاپو هستند تا ضمن تلاش براى گنجاندن بعضى مفاد جديد از جمله مقابله با برنامه آزمايش‌هاى موشكى ايران و رويكردهاى توسعه طلبانه این کشور در منطقه خاورميانه در چارچوب توافق هسته‌ای، تحريم‌هاى جديد عليه ايران وضع كنند.

کلید واژه ها