فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اجرای حکم وحشیانه شلاق بابت “شرب خمر” در ملا عام

رادیو امید | 12:45 - 12.07.2018

 

رادیو امید: رژیم دیکتاتور و ضد انسانی ولایت فقیهی در وحشت از گسترش اعتراضات و تظاهرات حق طلبانه مردم ، با اجرای حکم ضد انسانی اعدام و شلاق در ملا عام ، ایجاد رعب و وحشت در جامعه می نماید.

در این باره روز سه شنبه، غلامرضا طالعی دادستان رژیم در کاشمر گفت که حکم ۸۰ ضربه شلاق در ملاءعام از بابت “شرب خمر” واقع در میدان شهید نیازمند کاشمر، اجرا شد.

کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران،غلامرضا طالعی افزود: “این فرد به خاطر جرم شرب خمر منتهی به نزاع دسته جمعی در مراسم عروسی منجر به قتل مرحوم محمد یوسف پور در سال ۸۵ محکوم به تحمل ۸۰ ضربه شلاق حد در ملاء شده است”.

وی ادامه داد: “حکم این فرد به نام (م-ر) متولد سال ۷۰ به دلیل شرب خمر امروز در ملاعام و در میدان نیازمند اجرا شد”.

دادستان کاشمر با اشاره به اینکه در آن زمان چند نفر از جوانان به خاطر شرب خمری که کرده بودند منجر به نزاع و نهایت قتل فردی ۱۷ ساله در خیابان قائم و در یک مجلس عروسی شده بود، تصریح کرد: “به رغم اینکه رای در سال ۸۶ صادر شده، اما از زمان صدور حکم محکوم متواری بوده است”.

طالعی گفت: “این فرد در قتل عمد مشارکت نداشته و رای قاتل اصلی قبلا صادر و اجرا گردیده، اما در آن نزاع مشارکت داشته و پرونده‌ای در این خصوص دارد که ادامه احکام صادر شده اجرا می‌شود”.

کلید واژه ها