فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اتریش قوانین سختگیرانه جدید در برابر پناهجویان اتخاذ می کند

رادیو امید | 12:54 - 27.08.2017

حکومت اتریش می خواهد اقدامات جدید برای جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور اعمال کند، این اقدامات، پناهجویان را مجبور می سازد که در صورت قبول نشدن درخواست پناهندگی شان، به سرعت خاک این کشور را ترک کنند.

مقامات اتریش می خواهند برای پناهجویانی که درخواست پناهندگی شان رد شده و خاک این کشور را ترک نمی کنند، شرایط را دشوارتر بسازند. جریمه های سنگین نقدی یکی از این سختگیری های جدید است.

نس پیتر دوسکوتسیل، وزیر دفاع اتریش به دنبال  تصمیم دولت در این زمینه  روز سه شنبه، پس از جلسه کابینه به خبرنگاران گفت که “این یک علامت برای قاچاقبران انسان است”.

این اقدامات جدید برای جلوگیری از افزایش مهاجرت ها به این کشور روی دست گرفته شده و مهاجران را مجبور می سازد که در صورت قبول نشدن درخواست پناهندگی شان، به سرعت خاک این کشور را ترک کنند.

تصمیم کابینه اتریش براین شد که کسانی که حق  حمایت در این کشور را پیدا نمی کنند و از اتریش خارج نمی شوند، حقوق ماهانه شان قطع می شود.

دولت میانه رو اتریش همچنان قصد دارد برای پناهجویان رد شده ای که در اتریش بمانند جریمه های نقدی ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورویی وضع کند.

در قدم آخر پناهجویان پذیرفته نشده پیش از اینکه جبراً به کشور اصلی شان اخراج شوند، ممکن است دستگیر و زندانی شوند. حداکثر مدت زمان زندانی شدن چنین افرادی از ۱۰ تا ۱۸ ماه قابل تمدید خواهد بود.

براساس آمار وزارت داخله اتریش، حدود ۴۰۰۰ انسان که درخواست پناهندگی شان رد شده فعلا در این کشور زندگی می کنند. نیمی از این افراد به خاطر اینکه یا مریض هستند و یا سن شان پایین تر از ۱۸ سال می باشد، امکان سفرشان به کشور خودشان مهیا نیست.

اتحاد حکومتی سوسیال دموکرات ها و محافظه کاران دست راستی میانه رو در ماه های اخیر رشته ای از برنامه های سختگیرانه را برای جلوگیری از مهاجرت های بیشتر به این کشور معرفی کرده و تلاش می کنند تا از برنده شدن آرای حزب راستگرای افراطی “آزادی” در انتخابات جلوگیری کنند که اخیرا در این کشور از حمایت عمومی قوی برخوردار شده است.

این تدابیر شامل قطع حمایت از کارگران مهاجری است که فرزندان شان در کشورهای مبدا زندگی می کنند، بیرون کشیدن مهاجران  کشورهای اتحادیه اروپا از برنامه های خلق کار و مشغله و مجبور گردانیدن مهاجران به فراگرفتن زبان آلمانی.

کلید واژه ها