فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اتریش درخواست گزینه نظامی برای کنترل بحران مهاجرت شد

رادیو امید | 11:10 - 25.12.2017

 زبستاین کورتس، صدراعظم اتریش از اتحادیه اروپا خواست که ایجاد «مناطق امن» در کشورهای مبدا را برای پناهجویان در نظر بگیرد. او گفت که بروکسل باید روی حمایت  از گزینه نظامی در «مناطق امن» نیز توجه کند.

زبستیان کورتس، صدراعظم جدید اتریش گفته که اتحادیه اروپا باید راه های دیگری را به هدف مهار زدن به بحران مهاجرت جستجو کند. کورتس از ایجاد مناطق امن در کشورهای اصلی پناهجویان و حمایت از گزینه «نظامی» در آن محلات توسط اتحادیه اروپا به عنوان راه های دیگر به هدف حل بحران مهاجرت در اروپا یادآور شده است.

کورتس اذعان کرده است که بروکسل باید تلاش «ناکام» را در خصوص تقسیم بندی پناهجویان بر اساس سهمیه بندی به گونه رسمی پایان بخشد.

صدراعظم اتریش در گفتگو با روزنامه «بیلد» آلمان افزود: «مجبور ساختن کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پذیرش پناهجویان بیشتر از این اروپا را به جلو نخواهد برد. این مباحثه بی مفهوم است. پناهجویانی که مصمم اند به اروپا بروند، نمی خواهند به بلغارستان یا مجارستان بروند. آنها می خواهند که به آلمان، اتریش یا سوئد بروند».

کورتس به اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که این اتحادیه باید ایجاد مناطق امن در کشورهای پناهجویان را در نظر بگیرد. به بیان او، اتحادیه اروپا می تواند حمایت های «نظامی» را در این مناطق فراهم کند.

مناطقی که در آن درگیری وجود ندارد، «مناطق امن» گفته می شود که از آغاز سال جاری تا حال این روش در سوریه عملی گردیده است.

زبستاین کورتس علاوه نمود: «در صورتی که تقسیم بندی پناهجویان ناممکن گردد، پس با آنها همکاری صورت بگیرد که در مناطق امن قاره خود برگردند و اتحادیه اروپا از آنان حمایت کند؛ مثلا این مناطق را تنظیم کند و همکاری نظامی نیز برای آنان فراهم نماید».

هفته گذشته نیز کورتس در مصاحبه با یک مجله خبری گفت: «اگر می خواهیم راه حل های پایدار برای بحران مهاجرت را بیابیم، کنترل قاطع مرزهای خارجی اتحادیه اروپا یک پیش شرط است».

 

کلید واژه ها