فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

اتحادیه اروپا نیروی مشترک برای مقابله با قاچاق مهاجران در اروپا (EMSC) وابسته به یوروپول تشکیل میدهد

رادیو امید | 13:59 - 20.10.2018

بیانیه نهایی اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره موضوع مهاجرت، منتشر شد در این اجلاس تصمیم گرفته شد یک نیروی مشترک برای مقابله با قاچاق مهاجران در اروپا (EMSC) وابسته به یوروپول تشکیل شود.

 

 

 بیانیه نهایی اجلاس رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در باره مهاجرت، امنیت و روابط خارجه که در شهر بروکسل برگزار می شود، منتشر شد.
در این بیانیه در خصوص مسئله مهاجرت که یکی از مواد دستور کار اصلی این اجلاس بود، گفته شد علی رغم کاهش ۹۵ در صدی در موج مهاجرت این موضوع هنوز هم در دستور کار اتحادیه اروپا قرار دارد.
در این بیانیه همچنین با تاکید بر تقویت همکاری با کشورهای مبداء و ترانزیتی برای مهاجرین برای مبارزه با موج مهاجرت، تصریح شد: «مشارکت با کشورهای آفریقای شمالی گسترش خواهد یافت. همکاری با کشورهای سوم برای مبارزه با قاچاق انسان باید افزایش یابد، و تصمیم گرفته شد یک نیروی مشترک در مرکز مقابله با قاچاق مهاجران در اروپا (EMSC) وابسته به یوروپول تشکیل شود. باید تمامی کشورهای عضو برای بهبودی سیستم استرداد مهاجران غیرقانونی و اجرایی کامل توافقنامه موجود میان ترکیه و اتحادیه اروپا تلاش های لازم را انجام دهند».

کلید واژه ها