فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

آمار قربانیان زلزله در کرمانشاه متناقض است

رادیو امید | 12:56 - 16.11.2017

منابع رسمی در ایران تعداد قربانیان زلزله کرمانشاه را 474 نفر اعلام می کنند، اما نماینده مردم کرمانشاه در مجلس این کشور مدعی است که آمار قربانیان بیش از این رقم بوده و بیش از هزار نفر جان خود را در این زلزله از دست داده اند.

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری “ایلنا” تصریح کرد: تعداد کشته‌شدگان زلزله بیشتر از آمار اعلامی است، مسئولان خبر ندارند، من خودم به روستایی سرزدم که گفتند بیست نفر را همان روز اول خودشان دفن کرده‌اند. این افراد جزو آمار جان باختگان به حساب نمی‌آید.

وی افزود: به نظر من بیش از 1000 نفر جان خود را از دست دادند، فقط در یک کوچه در سرپل ذهاب هفتاد نفر کشته شده‌اند، در مسکن مهر بیش از 250 نفر جان باختند.

صفری همچنین گفت: اینجا قیامت است و ریشه اساسی مشکلات هم نبود مدیریت بحران است. البته شرایط نسبت به روزهای گذشته بهتر شده است، آب معدنی و خوراکی رسیده است اما از نظر پوشاک، چادر و لوازم گرمایشی دچار مشکل هستیم و هوا نیز روز به روز سردتر می‌شود.

– رسانه ملی در حق کرمانشاه ظلم و خیانت کرد 

نماینده کرمانشاه در مجلس در ادامه با انتقاد از نحوه پوشش خبری صداوسیمای ایران اظهار داشت: «صداوسیما به گونه‌ای پوشش می‌دهد که انگار همه چیز برقرار است، رسانه ملی با پوشش خبری ناکارآمدش در حق کرمانشاه ظلم و خیانت کرد».

کلید واژه ها