فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

«آزار جنسی شماری از دانش‌آموزان» در دبیرستانی در غرب تهران

رادیو امید | 11:51 - 29.05.2018

گزارش ها حاکی است که یکی از مسئولان دبیرستان پسرانه مقطع متوسطه اول یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه ۲ تهران، در پی آزار جنسی گروهی از دانش آموزان، بازداشت شده است.

 

خبرآنلاین در این زمینه گزارش داده است که خانواده برخی از دانش آموزان متوجه موضوع شده و از فرد یاد شده شکایت کرده اند. یکی از اولیای دانش آموزان در گفتگو با این رسانه گفته است که «پسر من از چند ماه پیش پرخاشگر و به شدت عصبی شده بود و حتی ما تصور می کردیم او دچار بیماری شده است. او را پیش پزشک بردیم و روند درمان برای پرخاشگری او ادامه یافت تا اینکه پسرم گفت در مدرسه چه بلایی به سرش آمده است».

آنطور که پدر دانش آموز یاد شده اعلام می کند یکی از مسئولان مدرسه با پخش تصاویر مستجهن از طریق گوشی تلفن همراه، بچه ها را وادار به اعمال غیراخلاقی می کرده است.

در همین زمینه برخی رسانه های ایران فیلمی از حضور اولیای دانش آموزان قربانی آزار جنسی در مدرسه منتشر کرده اند که می گویند ۱۷ نفر از دانش آموزان روانکاوی شده و ۱۶ نفر آنها گفته اند که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

معاون آموزش و پرورش منطقه در گفت و گو با خانواده دانش آموزان در این فیلم اطمینان می دهد که آموزش و پرورش خود یکی از شاکیان این مسئول بوده، اما برخی از اولیا این مساله را رد کرده و خواهان اعلام شماره پرونده شکایت آموزش و پرورش شدند.

این مقام مسئول در این فیلم در جواب اعتراض اولیای دانش آموزان می گوید که «آموزش و پرورش قصد ماله کشی ندارد و خود شاکی پرونده است».

خبرآنلاین می نویسد که تصاویری که پدر و مادر دانش آموزان از این مسئول مدرسه ارائه کرده اند نشان می دهد فرد یاد شده دستبند به دست و در حضور پلیس اقرار می کند او با پخش تصاویر فیلمهای مستهجن، بچه ها را تحریک به اعمال غیراخلاقی کرده است.

اولیای دانش آموزان می گوید هم اکنون بچه ها تحت درمان روانشناسی هستند و با وجودی که فصل امتحانات آنهاست، از لحاظ روحی و روانی به شدت آسیب دیده اند.

طی سالهای گذشته چندین مورد تجاوز جنسی در مدارس و حتی محافل قرآنی در رسانه ها بازتاب یافته که مشهورترین آن اتهام تجاوز جنسی سعید طوسی، از قاریان مشهور قرآن (وابسته به بیت رهبری) به کودکان بود.

محمود صادقی، نماینده مجلس ششم بهمن ماه پارسال خبر از «تبرئه» وی داد. وی در یک رشته پیام در حساب کاربری توییتری خود خبر داده است که «شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر تهران بدون امضای رئیس دادگاه با رأی دو مستشار از شعبه دیگر حکم صادره علیه مربی صوت و لحن مبنی بر ۴ سال حبس را نقض و او را تبرئه کرد؛ اسناد پرونده حاکی از اعمال نفوذ آشکار در فرایند دادرسی است. حدود ۲ سال بود که مدیرکل دادگستری، پرونده را از دادگاه گرفته بود».

کلید واژه ها