فرم درخواست کمک مالی

آخرین اخبار
رادیو امید

آخرین وضعیت احمد کعبی زندانی سیاسی تبعیدی در زندان کرمان

رادیو امید | 09:33 - 16.08.2018

به گزارش رادیو امید ، احمد کعبی؛ فرزند رحیم؛ مجرد؛ متولد 1369؛ ساکن شهر شوش؛ از اهالی محله احمدآباد شهر شوش می باشد.

زندانی سیاسی احمد کعبی یکی از فعالان مدنی اهواز است که طی اعتراضات مردمی در زمستان 1390 ماموران امنیتی به اتهام فعالیت علیه نظام دستگیر و بلافاصله به اداره اطلاعات اهواز منتقل گردید.

این زندانی سیاسی در بازداشتگاه اطلاعات اهواز مورد شدیدترین شکنجه‌ها قرار گرفت که تا الان نیز از آنها رنج می برد. از نمونه های عینی و بارز این شکنجه ها می توان به ساییدگی شدید تعدادی از مهره‌های ستون فقرات وی؛ در رفتگی یکی از مهره های کمر و نیز بیماری سوءتغذیه اشاره کرد که با آنها دست و چنجه نرم میکند .

احمد کعبی پس از تحمل سه ماه شکنجه سلول‌های بازداشتگاه اطلاعات اهواز به زندان منتقل شد و طی یک دادگاه فرمایشی و محکوم به 15 سال حبس و تبعید به زندان کرمان شد .. در هفته اخیر پس از پیگیری های فراوان؛ سرانجام خانواده احمد کعبی توانستند پس از شش سال و نیم؛ اجازه 15 روز مرخصی استعلاجی برای درمان بیماری‌های وی بگیرند. اما قاضی دادیار زندان اعمال نفوذ کرده و 15 روز را به ۱۰روز تقلیل داد. در زمان مرخصی استعلاجی با وجود اینکه پزشک متخصص جهت درمان بیماری ستون فقرات احمد کعبی یک دوره درمانی تجویز کرد؛ اما مسئولان زندان کرمان وی را به زندان بازگردانده و احمد کعبی نتوانست دوره درمان خود را به طور کامل سپری نماید. همچنین در زندان کرمان به دستور مسئولان اطلاعات احمد کعبی را به بند زندانیان بیمار روانی و متادونی منتقل کرده‌اند و با مجوز مسئولان زندان اقدامات ایذائی علیه وی توسط برخی زندانیان جرائم خطرناک صورت می گیرد. برادر این زندانی سیاسی ماهر کعبی نیز در زندان مرکزی اردبیل در تبعید به سر می‌برد.

کلید واژه ها